#2016-02-15 01:39:14 

UlaKowalska

Użytkownik

Witam, jestem przerażona bowiem dostałam pismo z sanepidu że mają przyjść z kontrolą. Prowadze krótko gabinet i nie mam jeszcze wszystkich podpisanych umów. Mam podpisaną umowę na sterylizację narzędzi z miejscowym szpitalem, ale koleżanka mówiła mi że powinnam jeszcze mieć umowę na utylizację odpadów które maiły styczność z materiałem biologicznym klientki. Czy sanepid ma prawo żądać ode mnie tych umów?
#2016-02-15 02:59:42 

MadameButterfly

Użytkownik

Tak ma prawo żądac od ciebie tych umow a ty masz obowiązek je zawrzeć z odpowiednimi podmiotami. A tak zapytam z ciekawości, co robiłaś dotychczas z odpadami jak żyletki, paski po depilacji, albo ze scietym naskórkiem z pięt itp.?
#2016-02-15 04:49:10 

UlaKowalska

Użytkownik

Nie pracuje omegą, tylko frezarką więc z naskórkiem i zyletkami nie mam problemu, temu myślałam ze nie trzeba umowy na utylizację. Inne rzeczy wyrzucam do smieci.
#2016-02-15 05:50:48 

BrązowyHarcerz

Użytkownik

Ja wiem, że nie każdy rodzaj działalności wymaga pozwolenia odpowiedniego organu i sporządzenia profesjonalnego opracowania środowiskowego, ale w niektórych przypadkach to powinno być konieczne. Może jakby ludzie mieli obowiązek współpracy z profesjonalnymi firmami zajmującymi się przepisami z zakresu ochrony środowiska byłoby po prostu bezpieczniej.
#2016-02-15 06:51:11 

MadameButterfly

Użytkownik

Prowadzisz gabinet a nie wiesz czego może żądac od ciebie sanepid i jakie umowy powinnaś zawrzeć? Wiesz może pójdx za rada kolegi, widać że się zna i znajdż profesjonalne doradztwo ochrona środowiska jest ważna nie tylko ze względu na samo środowisko, ale tez na bezpieczeństwo każdego z nas.
#2016-02-15 08:04:09 

lastwoman

Użytkownik

Sanepid ma prawo zażądać od ciebie nie tylko umów, ale również wykazów i opłaconych faktur potwierdzających, że naprawdę dopełniasz swoich obowiązków. Przedsiębiorca powinien zwracać szczególną uwagę na ochronę środowiska, utylizować niebezpieczne odpady i zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo. Jeżlei nie czujesz się na siłach by temu sprostać, po protu pójdź na etat.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015